Servis výpočetní a kancelářské techniky

Každé IT zařízení vyžaduje jednak pravidelný servis snižující pravděpodobnost vzniku fatálního problému, ale také rychlé  " vyléčení " při již aktuální závadě. Tyto nepříjemnosti omezující bezchybný provoz mohou mít příčinu jednak softwarovou - chyby a nestabilita operačních systémů, programů a aplikací, infikování nejrůznějšími viry, druhým důvodem jsou hardwarové problémy - zanedbání pravidelné údržby, poruchy elektronických částí, nestabilita vlivem přehřívání komponentů a různá mechanická poškození - displeje, kryty, mechaniky, ...


Častou opravou u notebooků bývá výměna vadného napájecího konektoru. I ke starším modelům lze dodat tuto součástku. Opravu provádím demontáží notebooku a šetrným vypájením vadného konektoru ze základní desky. Nový konektor osadím a důkladně zapájím.


 
 

 Pokud se vám na notebooku poškodil LCD displej mechanicky nebo je závada v podsvitu či elektronické části zobrazovače, lze vadný displej vyměnit za nový. Nabízím vám servis pro současné i starší modely notebooků.


Další častou závadou notebooku je jeho přehřívání v důsledku nečistotmi zanesehého chlazení procesoru. Postupně se ventilačními odtvory chlazení nasává prach, který zanáší, až zneprůchozí výdech výměníku tepelné trubice odvodu tepla z procesoru. To má za následek přehřátí elektroniky základní desky a následnou nestabilitu operačního systému, končíčí opakujícími se restarty počítače. Důkladné vyčištění chladícího mechanismu vyžaduje demontáž notebooku, profouknutí chladiče stlačeným vzduchem, očištění chladicích ploch procesoru od staré chladící pasty a aplikaci nové.         

 

Provádím servis PC sestav - upgrade konfigurace, profylaxe, odvirování systému, ladění výkonu, odstranění nestability systému, zálohy dat ...


Servis tiskáren jehličkových, inkoustových, laserových - oprava i profylaktické práce.         


Kontakt

Ing. Radek Herman
Malá Česká 1248, 664 34 Kuřim
606308855
69663211
DIČ CZ6406231546